Domain Sorgulama

130₺ 'dan Başlayan Fiyatlarla Harika Bir Domain Kaydedin!

Alan Adı Nasıl Kaydedilir?
İnternet sitenize daha fazla trafik almak ve tanınırlığınızı arttırmak istiyorsanız, alan adınızı dikkatli kaydetmeniz gerekir. Kısa, akılda kalan ve telaffuz etmesi rahat olan adlar, ziyaretçilerin hem daha kolay hatırlamasına, hem de tarayıcıya yazmasına yardımcı olur. Bu nedenle .com uzantılı olması, tire ve nokta gibi karakterler içermemesi çok önemlidir. Eğer .com doluysa daha uygun bir uzantı tercih edilmelidir.
1

Alan Adına Karar Verin

Online Hosting ile internet sitenize en uygun alan adını tespit ederek hemen başlayın.

2

Alan Adını Kontrol Edin

Alan adınızı tespit ettikten sonra, kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek için sorgulama gerçekleştirin.

3

Kaydedin

Eğer kullanılmıyorsa sepete ekleyerek, başka bir kullanıcı satın almadan siz kaydedin.

Online Hosting Domain Servislerinin Avantajlı Özellikleri

DNS Yönetimi

Online Hosting, DNS yönetimini tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Yönlendirme

Alan adlarınızı ücret ödemeksizin, yönetim paneliniz aracılığıyla farklı alan adlarına aktarma fırsatı sunar.

Whois Gizleme

Whois bilgilerinizin görünmesini istemiyorsanız, ücretsiz bir şekilde sahiplik bilgilerinizi gizleme olanağı sunar. Böylece spam ve reklamlara karşı koruma elde edilir.

Online Hosting İç Transfer

Online Hosting içerisinde bulunan alan adınız, yine Online Hosting içerisinde bulunan bir diğer kullanıcıya, herhangi bir ücret olmaksızın aktarılabilir.

Transfer Kilidi

Aldığınız alan adının farklı firmaya nakledilmesi tehlikesine karşılık ücretsiz koruma elde edilebilir.

Otomatik DNS

Hosting gereksinimi olmadan alan adları Office365 ya da Gmail üzerinden tek tıkla yönlendirilebilir.

Alan Adı Uzantılarına Yatırım Yapma

Eğer yeni alan adı uzantıları tespit etmişseniz, projenize uygun olanları uygun ücretler karşılığında kaydedebilirsiniz. Site, Club ve Xyz gibi farklı uzantıları tespit ederek, %95 uygunluk oranlı ve 5 karakterli alanlarından biri üzerine saklayabilirsiniz.

Aynı zamanda projeniz için alternatif bir uzantı alabilir ya da yatırım için bir alan adı seçebilirsiniz.

Domain Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet dünyasında, domain sıklıkla karşılaşılan terimlerden biridir. Web sitesi kullanmak isteyen özel ve tüzel kişiler için büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle işletmeler için domain veya diğer adıyla alan adı bel kemiği olarak görevini görmektedir. Kullanıcıların web sitenize rahatlıkla ulaşabilmesi için akılda kalıcı ve kolay olmasında yarar vardır. Günümüzde domain satın al hızlı ve kolay şekilde yapılmaktadır. Online Hosting cazip ve büyük avantajlar sağlayan alan adı satın al hizmetini vermektedir.

Domain Nedir?

Domain kısaca, web sitesinin fiziksel adresinin karşılığı olan harf, sayı ve sembollerin birleşimidir. Diğer anlamda  web sitesinin internet dünyasındaki adı ve adresidir. Kullanıcılar arasında daha ziyade alan adı olarak kullanılmaktadır.
 
İnternette yer alan web sitelerinin her biri IP adresinden oluşmaktadır. IP adresi uzun rakamlardan oluşmaktadır. Web sitesi adı bilinmediğinde IP adresi yazılarak da siteye erişim sağlanmaktadır. Fakat IP adreslerini akılda tutması zor olacağı ve girişlerde sorun yaşayacağı için alan adları oluşturulmuştur. Web siteleri domain al yaparak, sitelerine erişimleri kolaylaştırmıştır.

Alan Adı Neden Kullanılır?

Domainler 2 ana bölümden oluşmaktadır. Birincisi alan adını içermektedir. ikincisi ise alan adının uzantısıdır. Buna örnek verecek olursak Onlinehosting alan adını, com.tr de uzantıyı oluşturmaktadır. Uzantılar özel ve resmi kullanım amaçları bakımından farklılık gösteriyor.

Normal şartlarda kullanıcının ilgili siteye giriş yapabilmesi için sitenin IP adresini bilmesi gerekiyor. Pratikte bunun zorluğu görüldüğünden her bir web sitesi için DNS (Domain Adı Sistemi) geliştirilmiştir. Web siteleri akılda kalıcı ve basit isimler belirleyerek, domain al yapıyorlar.  DNS de domain adları ile IP adreslerini birbirine bağlayarak, siteye erişimi sağlıyor.

Web siteleri, domain alma işlemini yapmasalardı, kullanıcılar en  az 10 rakamdan oluşan IP adresleriyle giriş yapmaya çalışacaklardı. Rakamları hafızada tutmak, adres satırına yazmak zor olacağından domain alma zorunluluk arz etmektedir.

Domain Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online Hosting, alan adına ihtiyacı olanlara avantajlı imkanlar sunmaktadır. Gereksiz zaman kaybı yaşanmasını önleyerek, ihtiyacı olanlara domain sorgulama hizmeti vermektedir. Yeni bir domain satın al yapmak istediğinizde www.onlinehosting.com.tr adresine giriş yapabilirsiniz.

Ana sayfanın üst bandındaki "Domain" kategorisini tıkladığınızda, karşınıza domain sorgulama sayfası gelecektir. Kullanmak istediğiniz alan adını buraya yazıp domain sorgula dediğinizde, alan adının kullanılıp kullanılmadığını öğreniyorsunuz. Şayet alan adı sorgulama sonucunda kullanımda değilse domain satın al yapabilirsiniz.

Domain Nasıl Alınır, Kaydedilir?

Domain satın alma işlemi günümüzde çok kolay hale gelmiştir. Aklınızda belirli bir alan adı/adları bulunuyorsa Online Hosting gibi sektörün güçlü ve deneyimli firmalarından güvenli ve hızlı şekilde alan adı satın alma yapabilirsiniz.

Domain Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1- Hizmet öncesi ve sonrası destek sunacak, çözüm ortağı olarak yanınızda duracak bir hosting firması seçin.
2- Alan adı; kısa, akılda kalıcı, telaffuz etmesi kolay, kullanıcıların&ziyaretçilerin kolay hatırlamasını sağlayan olması önemlidir.
3- Popüler ve rağbet gören ".com.tr" uzantısı seçmeye dikkat edin. Eğer ".com.tr" uzantısı doluysa başka bir uygun alan adı alma tercih edebilirsiniz.
4- Rakam ve tirelerden uzak durun.
5- Marka veya patent ihlaline düşmemek adına alan adını dikkatli seçin. Popüler ve köklü geçmişe sahip markalara isim benzerliği bulunan alan adını seçmeyin.
6- Alan adını belirlerken geleceğe yönelik düşünün. Çünkü web siteleri ve alan adları uzun vadeli yatırımlardır.
 
Online Hosting Domain Avantajları Nelerdir?

1-DNS Yönetimi; DNS yönetimini tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Bu konuda Online Hosting size yardımcı olmaktadır.
 
2- Yönlendirme; Yönetim paneli aracılığıyla alan adlarınızı ücretsiz olarak farklı alan adlarına aktarabiliyorsunuz.
 
3- Whois Gizleme; Gizliliğe önem veriyorsanız, Whois bilgilerinizin görünmesini istemiyorsanız, ücretsiz şekilde  bilgilerinizi saklayabiliyorsunuz. Bu sayede spam ve reklamlara karşı koruma elde ediyorsunuz.
 
4- Transfer Kilidi; Alan adınızın çalınması, farklı bir firmaya nakledilmesi riskine karşı ücretsiz koruma alıyorsunuz.
 
5- Otomatik DNS; Hosting ihtiyacına gerek kalmadan alan adlarını Office365 veya Gmail üzerinden tek tıkla yönlendirebiliyorsunuz.
 
6- Online Hosting İç Transfer; Online Hosting içinde bulunan alan adınızı, yine aynı şekilde Online Hosting bünyesinde bulunan başka bir kullanıcıya ücretsiz olarak aktarabiliyorsunuz.
 
7- Alan Adlarına Yatırım Yapma; Yeni  uzantıları tespit etiğinizde, yatırım amaçlı olarak, projenize uygun olanları uygun ücret karşılığında alan adı satın al yapabilirsiniz.

Domain (Alan Adı) Fiyatları Nasıldır?

Alan adı almak isteyen kullanıcıların öncelikli olarak www.onlinehosting.com.tr sitesini ziyaret edip alan adı alma işleminden önce alan adı sorgula işlemini yapmaları gerekiyor. Kullanıcılar domain sorgula işlemini yaparken  kullanacakları uzantıyı iyi belirlemeleri gerekiyor.

Domain uzantılarının; ".com", ".net", ".name", ".biz", ".org" gibi birçok türü bulunuyor. Her bir  domain fiyatları farklılık gösteriyor. Online Hosting tavsiyesiyle ".net" domain fiyatları en cazip fiyat olarak sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular
Bu başlık altında, bize en çok sorulan sorulara ve yanıtlarına ulaşabilirsiniz.
Linux Hosting paketi almak istiyorsanız MySQL, HTML ve PHP sistemlerini kullanabilirsiniz. Eğer siteniz ASP ya da ASP.NET temeline kurulmuşsa, daha iyi çözümler için Windows Hosting tercih edilmelidir.
Hosting Paketlerimiz içerisinde yüzde 30 kullanım hakkı bulunmaktadır. Ancak arttırmak da mümkündür. Bizimle iletişime geçerseniz, ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.
Online Hosting, e-mail adreslerine spam ve reklam mesajlarının gelmesini önlemek için saatlik atılan mailleri sınırlandırmaktadır. Bu 100 adet olmakla birlikte, isterseniz arttırılabilir. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.
Tüm hizmetlerimizde para iadesi mevcut olup, muhasebe departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Eğer sistemimizi yeni kullanıyorsanız, ücretsiz denemeniz mümkündür. Bunun için ilk olarak sipariş vermeniz gerekir. Ödeme kısmında banka havalesini seçtikten sonra, destek ekibimizle ile irtibat kurarak bilgi vermeniz yeterlidir. Böylece 2 gün ücretsiz biçimde test edebilirsiniz.
Ürünlerinizin aktif olması için satın alma işlemlerini tamamlamanız gerekir. Ardından beklemeksizin kullanmanız mümkündür.
Eğer hizmeti yanlış almışsanız ya da fikrinizi değiştirmişseniz, farklı hizmetlere geçiş yapabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Destek Olmak İçin Hazırız! Çözüm odaklı destek ekibimizle ihtiyacınız olan her anda yanınızdayız